Španija će u polufinalu igrati s pobjednikom večerašnjeg duela Francuska - Portugal. / Photo: AA

Fudbalska reprezentacija Španije izborila je polufinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj savladavši u uzbudljivom četvrtfinalnom meču domaćina, rezultatom 2:1.

Prva utakmica četvrtine finala Evropskog prvenstva igrala se u Stuttgartu, a prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Španija je od 51. minute vodila sa 1:0 golom Danija Olma, ali je Njemačka u samom finišu regularnog dijela izjednačila preko Floriana Wirtza na 1:1 i odvela meč u produžetke.

Nekoliko minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka, tačnije u 119. minuti, Španci su ponovo poveli golom Mikela Merina i tako osigurali prolazak dalju fazu takmičenja.

Španija će u polufinalu igrati s pobjednikom duela Francuska - Portugal.