Fudbaleri Ekvadora na otvaranju Mundijala savladali domaći Katar       Foto: AA

Fudbaleri Ekvadora su u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva ostvarili pobjedu nad domaćinom Katarom, rezultatom 2:0.

Južnoamerički reprezentacija savladala je Katar u prvom susretu grupe ”A” u kojoj su još i Holandija i Senegal, koji će igrati u ponedjeljak od 17 sati po srednjeevropskom vremenu.

Ekvador je već u 3. minuti postigao gol preko Ennera Valencije, ali je nakon pregleda snimka poništen zbog ofsajda. U 16. minuti Valencia je postigao gol iz jedanaesterca za vodstvo Ekvadora od 1:0.

Valencia je 31. minuti povećao vodstvo Ekvadora na 2:0, postigavši gol udarcem glavom, a tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Fudbaleri Katara su u drugom dijelu utakmice igrali ofanzivnije, a najbolju priliku za pogodak imali su u 87. minuti, kada je Mohammed Muntari šutirao, ali je lopta završila preko prečke.

Utakmici između selekcija Katara i Ekvadora prethodila je spektakularna ceremonija na stadionu “Al Bayt” kojom je otvoreno Svjetsko prvenstvo 2022.