EURO 2024: Njemačka savladala Dansku i izborila četvrtfinale

Duel domaćina turnira Njemačke i Danske odigran je na "Signal Iduna Park" u Dortmundu.
Nijemci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Španije i Gruzije.     Foto: AA

Fudbalska reprezentacija Njemačke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva (EURO 2024) nakon što je u osmini finala savladala selekciju Danske rezultatom 2:0.

Utakmica je u 36. minuti prekinuta zbog grmljavine, ali je nastavljena poslije dvadesetak minuta kada su se stekli adekvatni vremenski uslovi.

Selekcija Njemačke je u prvom poluvremenu imala nekoliko dobrih prilika, ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Njemački sastav je u nastavku krenuo silovito te poveo u 53. minuti golom Kaija Havertza iz penala. Prednost su uduplali u 68. minuti odličnim pogotkom Jamala Musiale, što je bio i konačan rezultat kojim je Njemačka izborila plasman u četvrtfinale.

Nijemci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Španije i Gruzije.

U nedjelju su na programu dvije utakmice, a sastaju se Engleska - Slovačka i Španija - Gruzija.