Duel Engleske i Slovačke odigran je na "Veltins Areni" u Gelsenkirchenu.     Foto: AA

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva (EURO 2024) nakon što je u osmini finala tek u produžecima savladala selekciju Slovačke rezultatom 2:1.

Duel Engleske i Slovačke odigran je na "Veltins Areni" u Gelsenkirchenu.

Reprezentacija Slovačke je povela u 25. minuti golom Ivana Schranza, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Englezi su nakon brojnih napada uspjeli izjednačiti na 1:1 odličnim golom Judea Bellinghama tek u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, nakon čega su se igrali produžeci.

Engleska je golom Harryja Kanea povela sa 2:1 već u prvoj minuti prvog produžetka, a do kraja meča su uspjeli sačuvati prednost i plasirati se u četvrtfinale gdje ih čeka duel sa selekcijom Švicarske.

Večeras od 21:00 sat na programu je i utakmica Španija - Gruzija.

U subotu su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva također plasirale selekcije Švicarske i Njemačke.