Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica, a podij joj je izmakao za samo 11 stotinki.     Foto: Reuters

Muzaferija je u drugom ovosezonskom spustu u Crans Montani osvojila nove bodove i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06.

Najbolje danas su bile Italijanke Marta Bassino koja je trijumfovala s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka.

Treće mjesto je osvojila švicarska skijašica Lara Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka.

Elvedina Muzaferija će nakon današnjeg uspjeha biti među 25 najboljih spustašica svijeta, te će nastupiti i na završnom takmičenju u Saalbachu.