Nakon ovih utakmica slijedi pauza dva dana, a turnir će se nastaviti 5. i 6. jula utakmicama četvrtfinala.           Foto: AA

Fudbaleri Turkiye savladali su u utorak navečer u Leipzigu Austriju, rezultatom 2:1, čime su postali posljednja selekcija koja je izborila četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Turkiye je već u prvoj minuti došla u vodstvo pogotkom Meriha Demirala nakon kornera.

Izabranici selektora Vincenza Montelle su postigli drugi gol u 59. minuti, ponovo nakon prekida. Strijelac je po drugi put bio Demiral.

Austrija je potom u 66. minuti smanjila prednost golom Michaela Gregoritscha. Austrijanci su do kraja utakmice imali nekoliko prilika za izjednačenje, a najveću u posljednjoj minuti sudijske nadoknade, kada je Baumgartner bio sam ispred Gunoka, ali je golman Turkiye zaustavio njegov udarac.

Ranije su nastavak takmičenja na EURO 2024 izborile selekcije Holandije, Španije, Njemačke, Engleske, Švicarske, Francuske i Portugala.