Košarkaši Mađarske su u Savaria areni u Szombathelyju ugostili selekciju BiH i slavili pobjedu rezultatom 87:77.    Foto: AA

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela izboriti plasman na Svjetsko košarkaško prvenstvo, a kvalifikacije je završila porazom na gostovanju u Mađarskoj.

Izabranici bh. selektora Adisa Bećiragića bolje su otvorili meč sa 23:19 u prvoj četvrtini. Mađari su do kraja poluvremena zaigrali znatno bolje i na odmor otišli s prednošću od 46:37.

Bh. košarkaši bolje su otvorili i drugo poluvrijeme, a do izjednačenja 66:66 su došli sedam minuta prije kraja meča. U uzbudljivoj završnici košarkaši Mađarske imali su više koncentracije i sreće i na kraju su slavili pobjedu 87:77.

Bilo je to posljednje kolo kvalifikacija u grupi K iz koje na Svjetsko prvenstvo idu Francuska, Litva i Crna Gora koja je večeras u Podgorici deklasirala Češku i ovjerila kartu za SP.

BiH je kvalifikacije završila na petom mjestu, iza Mađarske i ispred posljednjeplasirane Češke.