To je prvi trijumf izabranika selektora Boška Radovića na šampionatu, nakon startnog poraza od Turske 72:68.     Foto: AA

Crnogorski košarkaši pobijedili su danas u Tbilisiju selekciju Belgije 76:70 (17:14, 20:18, 31:18 i 8:20), u utakmici drugog kola "A" grupe Evropskog prvenstva.

Crnogorska selekcija ponovila je izdanje sa otvaranja šampionata, predvođena kapitenom Bojanom Dubljevićem nadigrala jednog od glavnih rivala za plasman u narednu rundu i tokom cijelog meča bila u vođstvu.

Belgija, koja je u prvom kolu nakon produžetka bila bolja od Gruzije 79:76, samo je u finišu druge četvrtine zaprijetila i serijom od 11:0 smanjila na pet poena.

Crna Gora je početkom druge četvrtine prvi put stekla dvocifrenu prednost, koju je u 16. minutu povećala na 16 poena (33:17). Uslijedila je serija od 11:0 belgijske selekcije za 33:28 na polovini meča (37:32).

Odmor je dobrodošao crnogorskoj selekciji, koja je u nastavku zaigrala bolja, pa je u 26. minutu prednost vratila na 14 poena (50:36), a na kraju treće četvrtine, nakon trojke Vladimira Mihailovića, prvi put stekla 18 poena (68:50).

Razlika je u početkom posljednjeg dijela iznosila i 20 poena (70:50) i praktično riješila pitanje pobjednika.Belgija je sa deset vezanih poena smanjila na 70:60, u 36. bilo je 73:64, a na kraju konačnih šest poena razlike.

Crnu Goru je do velikog trijumfa vodio Bojan Dubljević sa 21 poenom, Kendrik Peri je dodao 19, dok je Vladimir Mihailović meč završio sa 14 poena.

U belgijskoj selekciji najbolji je bio Retin Obason sa 25 poena.Crna Gora će u narednom kolu, sjutra u 13 sati i 30 minuta, igrati sa Bugarskom.